Vaše hlava je klíč k Vašemu štěstí.

Svátek byl skvělý – tiché a nenápadné učení

Bylo pondělí kolem 14 hodiny. Pípla mi sms. Maminko, nehoň se a dnes nespěchej domů. Co by to vyvolalo ve Vás? Sms od syna 12 let? Zvědavost? Ve mě ano, zvedám telefon a zjišťuji co se děje. Po chvíli hovoru mi říká, chystám překvapení, neboj vše bude ok. Dobře, bude ok… Věřím mu, je skvělý. Po 15 hodině mi přišla SMS od manžela. Vše ok, děti dělají překvapení. Přijď co nejpozději. Takže kole 19…Ok, super, mám toho mnoho dokončit. Nemohu se dočkat co mne čeká. Svátek mám za dva dny a nic dál mne nenapadlo.

Doma mne čekalo VELIKÉ překvapení. Krásný usměvavý pudinkový dort. Dole karamel – čokoládový-jahodový-pistáciový pudink, ovoce a piškoty. Víte co bylo nejlepší? Chtěly to udělat v klidu a pohodě, mít jistotu, že mají dost času. Vše v kuchyni bylo ok. Žádná hora práce s úklidem pro mne. Proč to píši? Jak tiše a nenápadně se naše děti učí. Jak vnímají, co a proč dělám. Jak se snažím pro ně pohodu vytvářet.

Vnímají, jak prostírám stůl – ten aranžovala Janinka až v den svátku. To vše kolem svátků a narozenin. Ví, co pro ně chci vytvořit a teď a ne poprvé to oni připravily pro mne. Stejně jako já. V klidu, pohodě, bez shonu. V dnešní uspěchané a vystresované době je to jedno z nejdůležitějších poselství pro děti.

Pochopily, že být připraven i na svátek maminky je o klidu a pohodě. Radosti z dávání. Mít vše dopředu hotové. Ne vždy vše vyjde, ale toto vyšlo skvěle.

Děkuji dětem a jejich skvělému tatínkovi  za pohodu a radost v životě.

leinweberová

Komentáře